
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 121 |
| Height | 500 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 150 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex M4F |
| Interface | EBI/EMI, I²C, SPI, UART, USB |
| Memory Size | 256 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 87 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Ambient Temperature Range High | 105 °C |
| Number of ADC Channels | 5 |
| RAM Size | 256 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of PWM Channels | 24 |
| Number of SPI Channels | 3 |
| Number of Timers/Counters | 25 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Number of I2C Channels | 4 |
| Number of UART Channels | 5 |
| Number of USB Channels | 1 |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 16 bit |
| Max Clock Frequency | 150 MHz |
| RoHS | Compliant |
Stock: 402
Distributors
pcbx
Unit Price$8.44243
Ext.Price$8.44243
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.44243 | $8.44243 |
| 10 | $7.35923 | $73.59230 |
| 25 | $7.09079 | $177.26975 |
| 50 | $7.03068 | $351.53400 |
| 100 | $6.97110 | $697.11000 |
| 300 | $6.91125 | $2073.37500 |
| 500 | $6.85191 | $3425.95500 |
| 1000 | $6.79308 | $6793.08000 |
| 3000 | $6.73476 | $20204.28000 |
| 5000 | $6.67700 | $33385.00000 |
